remontas:


LANCER

lancerTaip jau pasisekė, kad paskutiai du mano automobiliai „mitsubishi firmos“. Pirmąjį, „LANCER“, pasiūlė įsigyti žmonos dėdė, nes pervarinėjo automobilius iš Vokietijos. Sunkiau sekėsi lanceriuką pardavinėti, kadangi tais laikais dyzelių žmonės prisibijodavo, o be to dar spalva balta ir be to stiprokai daužta buvo, nors ir sutaisyta. Aišku, nemalonu buvo klausytis kaip rūdys mašiną graužia, bet kentėjau dantis sukandęs. Dėl to vėliau ir pardaviau, nors penkis metus pravažinėti šiais laikais ne taip jau ir mažai. Bet užtat kelyje nepavesdavo, daug paveždavo ir valdyti buvo labai smagi. Žmogus, kuriam pardaviau dar tris metus tikrai važinėjo, nes iš draudimo kompanijos man laiškai ateidavo (automobilis buvo mano vardu registruotas).

GALANT

galantSekantis auto, kuriuo šiuo metu važinėju — galant. Ne specialiai tos markės rinkausi, bet visiškas atsitiktinumas. Norėjau, kad kėbulas būtų kuo sveikesnis. Kaip visada, nusipirkus padėvėtą auto, pakeičiau tepalus, filtrus, termostatą, akumuliatorių, variklio riebokšlius, nors jų keitimas visiškai alyvos prasisunkimo nesustabdė. Bėda, pasirodo, buvo užsiteršęs alsuoklio vožtuvėlis. Daugiau stipresnių bėdų nebuvo. Tiesa, vietoj katalizatoriaus buvo įvirintas moskvičiaus duslintuvo bakelis, kurį remonto dirbtuvėse sėkmingai pakeitė į specialų pakaitalą.

Kad nesugestų įpurškimo valdymo blokas, pakeičiau elektrolitus.

Kadangi benzinas labai brangus kuras, į galantą, ilgai nelaukęs, sumontavau dujinę įrangą. Automobilis dujomis važiuoja labai puikiai. Nė karto nebuvo jokių sproginėjimų. Su dujų įranga pažįstamas jau seniai: dujomis važinėjau su „zazu“ ir „moskvičiumi“. Kadangi mitsubishi įpurškimo sistema turi oro srauto matuoklį be sklendės, tai kad ir įvyktų sprogimas, jis šito įtaiso nesugadintų, skirtingai nuo kitų įpurškimo sistemų. Sprogimų įsiurbimo kolektoriuje išvengsime teisingai sureguliavę dujų mišinį. Jis visuose variklio darbo režimuose turi būti optimalus. Aišku, mano sumontuota sistema nėra „teisinga“, bet tuo laiku dujų sistemos su įpurškimu kainavo apie 4000lt.

GALANT GLS 2.0 td

galant turbodiesel

Po ilgesnių SIGMA ieškojimų netikėtai turguje pasitaikė GALANT užtikti. Važiavimas turbodyzeliu nė kiek nenusileido benzininiam 1,8L turėtam variantui, tad gerai apžiūrėjus ir pravažiavus, nutariau pirkti būtent šį automobilį. Vienas dalykas, kas kėlė įtarimą, tai po posūkio negrįžtantis į pradinę padėtį vairas. Netrukus šis defektas išaiškėjo, nors ir ne pačiu maloniausiu būdu: išniro apatinis šarnyras. Viskas baigėsi laimingai, nes greitis buvo nedidelis, sankryža tuščia ir slidi, tai mašina tik tik nučiuožė į kelkraštį ir viskas. Pasirodo šiuos šarnyrus patikrinti ne taip paprasta. Geriausiai galima patikrinti tik nuėmus traukę. Tikrinama matuojant šarnyro obuoliuko paipriešinimą sukimui. Jeigu jėga, reikalinga šarnyrui prasukti, per didelė - detalė keičiama, jei per maža, bet dar nekliba - šarnyras dar kurį laiką tinka naudojimui. Daugiau gedimų nebuvo, todėl automobiliu esu visiškai patenkintas. Žavi komfortiška, visų ratų nepriklausoma pakaba, kurios nors ir brangesnė eksploatacija, tačiau smagiau važiuoti.

NUORODOS